Venitustunnid.

Shindo ja teised jaapani venitused.

VENITUSTUND ESMASPÄEVAL KELL 19.

Osaluspanus 8.-, saad tasuda kohapeal sularahas.

 

Mina usun venituste vajalikkusesse. Venitan hommikuti kodus energiad liikuma, aga seda rühmaga koos tehes on tulemus alati tugevam. Grupi energia aitab tugevalt kaasa.

Samamoodi olen pilatese tundidesse lisanud hulga idamaa venitusi. Tavaliselt tehakse trenni lihaste toonuse ja kehakaalu pärast. Tegelikult iga liigutus, on see siis venitus, või näiliselt jõuharjutus, mõjutab ka keha organite energiat. Kas sa teadsid, et on harjutus neerude toonuse tõstmiseks? Või et on olemas harjutus maksa käivitamiseks. Ja need on tavalisest jõutrennist tuntud harjutused.
Eraldi venitustundi olen lisanud harjutused, mis vabastavad alakõhust sinna kogunenud emotsioonid. Peale venitustundi võid tunda, et " hambad on paksud" ( käivitus keha puhastusprotsess). Või nagu külm hakkaks ( energiad käivitusid). Samas on enesetunne kerge ja tunned ennast tasakaalus. Mõnus on olla .

Eraldi on venitustunnis Sonkyo venituste osa. Keha naudib neid venitusharjutusi.

Sonkyo Jaapani venitustega me saame minna ajas tagasi ja leida enda seest vastused. Sonkyo venitust harrastavad inimesed leiavad keha ja vaimu tasakaalu. Sonkyo on hea tervise hoidmiseks oluline osa.
Sonkyo venitust tehes stimuleeritakse efektiivselt kuut meridiaani (neeru, maksa, pankreas, kopsu, südame) parandades nii ka siseorganite talitust.

 

Olen õppinud shindo treeneriks ja terapeudiks.

Kokku õppisin Sensei käeall 4 aastat ja hiljem ennast täiendades.

Alustan 2019 aasta sügisel oma 29 treenerina tegutsemise aastat.

Olen nii pilatese, kui ka shindo tunni teinud "enda nägu". Vastavalt enda tõekspidamistele ja enda oskustele.

Tunni taotlus on, et erinevate venitustega saab saavutada keha ja meele tasakaalu ning vabaneda sinna kuhjunud füüsilistest ja emotsionaalsetest pingetest.

Matid on kohapeal olemas.

 

 

Jaanuarist alustas päevaste vastupanuvenituse treeningtundidega. Kell 12.00- 13.30

Treener Kadri Ilves.

Tutvustav loeng- treeningõhtu toimub 02.01 Kell 18.00- 20.00 

Vastusurve kasutamine venitusel annab üllatavalt avara tunde kogu kehale, liigutades kõiki pehmeid kudesid aktiivselt ja suurendades sidekoe elastsust. Täitsa omaette teadusharu on fastsia ehk sidekoe teadus ning uuem anatoomia teab juba juhendada meid rohkem vastusurvet kasutama. Nimelt on selle tulemusel võimalik turvaliselt avada sidekoes peituvat armkudet, mis tekib operatsioonidel, kukkumistega ja suuremate löökidega; suurendada liikuvust ja anda kehale stabiilsust (soovides näiteks kukkudes terveks jääda ja nihestusi ennetada, eriti vanuse kasvades). Keha rõõmustab eriti veel selle üle, et aktiivne ja dünaamiline venitus tõmbab ainevahetuse hästi käima ja liigutab lümfi, vereringet ja avab tee vabale närviühendusele, samuti lähevad võimsalt käima ka meridiaanienergiad.

Mida teeme vastupanuvenituse tunnis? Igaüks teeb harjutusi vastavalt oma seisundile ja nii nagu jaksab. Kasutame liigutamisel käte ja jalgade vastusurvet ja keha saab märkamatult kätte ka korraliku jõutreeningu. Lihased on loodud töötama ning sidekoe avamine loob neile selleks parimad tingimused.

Osalustasu 12.- ( ka Sport- ID ) võimalus. Täpsemalt uuri Kadri käest.

OMA OSALUSEST ANNA TEADA:

Kadri : 53015568

kadriilves@gmail.com

FB-s :Vastupanuvenitus